Aktualności

  • Subskrybuj nas

„To takie proste” – będę naukowcem, konstruktorem? Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Data: Październik 21, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

IMG_20181018_102202

          Uczniowie klasy VI wraz ze starszymi kolegami z klasy VII i VIII w ramach innowacji pedagogicznej „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” realizowanej w naszej szkole pod kierunkiem nauczycieli pani Edyty Sychowskiej, pani Elżbiety Bałazy i pani Marty Lewantowicz w dniu 18 października 2018r. odwiedzili  Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Celem innowacji „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” jest pogłębienie matematyczno – przyrodniczych zainteresowań uczniów, rozwijanie samodzielności i twórczego myślenia.

Uczniowie zobaczyli wystawę edukacyjną „To takie proste”. Na 26 interaktywnych edukacyjnych stanowiskach w czterech strefach nauki i zabawy zdobywali i poszerzali swoją wiedzę. Pierwsza strefa „Główka pracuje” to zagadki i łamigłówki, druga strefa „Mechaniczny plac zabaw” to poznawanie praw i zasad mechaniki, trzecia strefa „Techno świat” dotyczyła robotów i rozszerzonej rzeczywistości, a strefa czwarta „Pomyśl, zrozum, zrób” to budowanie i majsterkowanie . Każdy z uczniów mógł samodzielnie lub wspólnie z kolegami uczestniczyć w wybranych przez siebie doświadczeniach. Uczniowie zapoznali się z różnymi zjawiskami, zasadami ich powstawania i działania z zakresu fizyki, matematyki, przyrody oraz informatyki.

Oprócz części doświadczalno – eksperymentalnej uczniowie poznali historię tramwaja w ponad stuletniej hali pierwszej krakowskiej zajezdni tramwaju normalnotorowego, mogli zobaczyć różne historyczne modele, byli „pasażerami i motorniczymi” tych pojazdów.

       W bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować naszą innowację podejmując różnorodne działania: wyjazdy do ciekawych miejsc, zajęcia w terenie, pokazy, przeprowadzanie doświadczeń.

Tagi:

Wyśli komentarz