Aktualności

  • Subskrybuj nas

Odwiedziny w WTZ w Rzędowicach

Data: Czerwiec 25, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

IMG_20190617_095404

               17 czerwca na zaproszenie Pani Agnieszki Mikołajczyk kierownika WTZ w Rzędowicach klasa 2, 4, 5b i 6 wraz z wychowawcami odwiedziliśmy Pałac Zdziechowskich i przebywające w tym pięknym otoczeniu osoby niepełnosprawne. Obserwowaliśmy pracę podopiecznych w 5 pracowniach: plastycznej, przyrodniczej, humanistycznej, gospodarstwa domowego i stolarsko–ślusarskiej. W sali rehabilitacji dzieci mogły osobiście wypróbować wszystkie urządzenia do ćwiczeń.

Przebywając w WTZ mogliśmy przyjrzeć się pracy uczestników zgodnie z ich predyspozycjami w poszczególnych pracowniach. Podziwialiśmy piękne prace plastyczno-techniczne wykonane różnymi technikami, z wielu różnych materiałów. Poznaliśmy codzienną pracę i zaangażowanie wychowawców oraz obejrzeliśmy wiele zdjęć z uwiecznionymi wydarzeniami m.in.: wycieczkami również za granicę Polski, odbywającymi się tam wszelkimi imprezami, także z udziałem rodziców, przedstawieniami przygotowanymi przez uczestników, udziałem osób niepełnosprawnych we wszelkich konkursach, szkoleniach i kiermaszach, które niewątpliwie przyczyniają się do rozwoju i urozmaicenia ich codziennego życia.

Na koniec dzieci mogły potańczyć w sali dyskotekowej, zagrać w siatkówkę i poczęstować się „frykasami” przygotowanymi specjalnie dla nas.

Dzięki tej wizycie życie obok osób niepełnosprawnych będzie dla wielu z nas na pewno czymś bardziej normalnym.

 

Wyśli komentarz