Aktualności

  • Subskrybuj nas

„Malowane święta” – akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Data: Kwiecień 17, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN3479

W inscenizacji pt. „Malowane święta” w dniu 16.04.2014 r. uczniowie klasy I i IV pod kierunkiem nauczycieli Pani Elżbiety Bałazy i Pani Małgorzaty Ozga zaprezentowali obyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W akademii udział wzięli uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły i przedszkola oraz przedstawiciele ZEAS wraz z Panią Kierownik Jolantą Nowak. Wielkanocne baby, mazurki, pisanki, zajączki, kurczaczki i cukrowy baranek przejawiały się w wierszach i piosenkach. Uczennice klasy I w piosence „Pisanki” oraz „Jak dobrze być pisanką” przypomniały zwyczaj malowania świątecznych jajek. W piosence „Niezwykła Noc” dzieci śpiewały o „Mocy Zmartwychwstania”. Świąteczna dekoracja, kurczaki, koszyczki, palmy podkreślały wielkanocny nastrój.

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Alicja Pagór złożyła dzieciom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Książu Wielkim życzenia, życząc zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna Pani Marty Lewantowicz wręczyli pracownikom szkoły i przedszkola skromne wielkanocne upominki.

Po świątecznej części akademii zobaczyliśmy „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu uczniów z klasy IV. Czerwony Kapturek, Babcia, Wilk i inni bohaterowie swoje role prezentowali w języku angielskim. W rolę reżysera i narratora wcieliła się Pani Urszula Szumerowska – nauczyciel języka angielskiego. Bajka bardzo się podobała wszystkim dzieciom, szczególnie przedszkolakom, co można było zaobserwować po żywej reakcji maluszków. 

 

 

Tagi:

Wyśli komentarz