Aktualności

  • Subskrybuj nas

Akcja „Bezpieczny Tydzień”

Data: Maj 3, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje, Wydarzenia 0

IMG_20180427_095829

       W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim w dniach 23 – 27.04 2018r. przeprowadzono Akcję „Bezpieczny Tydzień”, której organizatorem i koordynatorem była p.Lucyna Błaszkiewicz-pedagog szkolny.

 Bezpieczny Tydzień dobiegł już końca,

 lecz w naszej szkole bezpiecznie jest bez końca!

Każdy dzień to niewiadoma,

 lecz nasza w tym głowa byśmy w bezpieczeństwie trwali ,

wzajemnie się szanowali i regulaminu przestrzegali.

         Akcja „Bezpieczny Tydzień” wpisała się już w kalendarz imprez w naszej szkole. Jak co roku, tak i w tym odbyło się wiele działań promujących bezpieczeństwo.

Zorganizowane zostały:

- prelekcja dotycząca „Zagrożeń w sieci”- przeprowadzona przez p.Barczyńskiego,

- prelekcja dotycząca „Uzależnień behawioralnych”- przeprowadzona przez pedagoga szkolnego,

- prelekcja „Bezpieczne wakacje”- przeprowadzona przez policjantkę p.Kozioł,

- prelekcja „Bezpieczeństwo w gospodarstwie”- przeprowadzona przez p.Gawęcką z KRUS-u,

- prelekcja dotycząca „Higieny osobistej”- przeprowadzona przez pielęgniarkę szkolną,

- prelekcja dotycząca „Bezpiecznego zachowania się w stosunku do zwierząt” połączona z pokazem piesków- przeprowadzona przez p.Rzemieniec.

         Uczniowie klasy V udali się do Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, gdzie zwiedzili budynek Policji, zobaczyli broń policyjną, byli w tzw. „niebieskim pokoju”, w którym odbywają się przesłuchania za weneckim lustrem, zobaczyli salę ćwiczeń, w której policjanci dbają o swoją kondycję fizyczną. Uczniowie zobaczyli również pomieszczenie dyżurnego i poznali specyfikę jego bardzo odpowiedzialnej pracy. Zwiedzanie jednostki wzbogacone było pogadanką przeprowadzoną przez policjantkę p. Kozioł i policjanta p. Jamroży. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali rzetelne odpowiedzi. Sprawdzali ciężar broni policyjnej, wygodne siedzenie policyjnego motocykla oraz próbowali swoich sił na bieżni i podczas podnoszenia hantli.

        Uczniowie klasy II i III odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, poznali specyfikę pracy strażaka, siedzieli w wozie strażackim i na strażackim kładzie, lali wodę wężem, przymierzali kask oraz zapoznawali się ze sprzętem jakim pracują strażacy podczas akcji ratunkowych.

Zorganizowany został również konkurs plastyczny „Żyj aktywnie i bezpiecznie” oraz konkurs literacki „Bezpieczeństwo i rozwaga…”. Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i dzieci z przedszkola nie zawiedli. Napłynęło bardzo dużo prac plastycznych i literackich.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa. Wiedzą jak zachować się bezpiecznie na drodze, w gospodarstwie, w stosunku do innych osób i zwierząt, podczas korzystania z komputera, internetu. Wiedzą jak należy dbać o swój wygląd i higienę osobistą oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia bądź życia.

        Mamy nadzieję , że wiedza teoretyczna również w praktyce będzie miała odzwierciedlenie, a uczniowie i dzieci z przedszkola wezmą sobie do serca wszelkie wskazówki i porady specjalistów.

Cieszmy się z małych rzeczy, bo…

Kiedy znajdziemy się na zakręcie,…

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

 

 

Tagi:

Wyśli komentarz