„Aktywnie po zdrowie”

Data: Luty 12, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje 0

„Aktywnie po zdrowie”

W dniu 07.02.2014 r. w czasie ferii zimowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim został zorganizowany dzień profilaktyki zdrowia pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”. Koordynatorzy akcji Magdalena Szyniec i Mariusz Szumerowski zorganizowali spotkanie integracyjne uczniów Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Książa Wielkiego oraz zaproszonych uczniów Szkoły Podstawowej z Antolki i Szkoły Podstawowej z Książa Małego.

Dzieci brały udział w następujących konkursach i zabawach:

- konkursie plastycznym „Plakat o zdrowiu i aktywności sportowej”,

- zabawie kalambury „Przysłowia o zdrowiu”,

- teście „Czy wiem co jem?”,

- oraz wielu konkurencjach sportowych.

Po dużej dawce aktywnego wysiłku psychicznego i fizycznego uczestnicy posilili się zdrowym i energetycznym poczęstunkiem. W czasie wolnym od zajęć szkolnych organizatorzy wzięli pod uwagę potrzebę wspomagania i kształtowania pozytywnych cech dzieci, postaw kulturalnego i godnego zachowania.

Celem akcji była pomoc dzieciom w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczenie i likwidowanie czynników niekorzystnych dla życia i zdrowia dziecka.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za miłą zabawę i wspólny udział w konkursach sportowych i plastycznych.

Zawody sportowe