Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Data: Maj 4, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN6415

Dn. 28.o4.2017r odbył się apel  z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowała kl. 3b pod kier. Lidii Żurawskiej. Dzieci w przystępny sposób przybliżyły sytuację polityczną kraju po wyborze króla S. A. Poniatowskiego.

Dialogi: króla Rzeczypospolitej, króla Fryderyka – władcy Prus, cesarza Austrii Franciszka Józefa i carycy Katarzyny oraz przedstawicieli stronnictwa hetmańskiego jak  i zasłużonych dla tego okresu patriotów: marszałka Sejmu St. Małachowskiego, I. Potockiego i H. Kołłątaja zobrazowały rozbiór Polski jak również fakt utworzenia Konstytucji, a więc praw i obowiązków w Rzeczypospolitej .

Dzieci wykonały szereg  pieśni patriotycznych : „Hymn”, ”Pieśń konfederatów barskich”, ”Jak długo w sercach naszych”, ”Witaj majowa jutrzenko”, ,,Taki kraj” ,”Flaga”.

Nie mogło się obyć również bez recytacji katechizmu małego  Polaka „Kto ty jesteś”.

Zatańczony na koniec polonez ubarwił całość obszernego przedstawienia, które na pewno zainteresowało nie tylko najstarszych.