Bezpieczna droga do szkoły

Data: Wrzesień 27, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN7167

Dnia 18.09.2017r. w klasie I Szkoły Podstawowej odbyła się pogadanka przeprowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji z Miechowa. Tematyka spotkania dotyczyła „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Uczniowie zostali pouczeni o podstawowych zasadach poruszania się po drodze. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzięki zademonstrowanemu pokazowi dzieci zobaczyły, jak właściwie należy zapinać pasy bezpieczeństwa, co może się wydarzyć, gdy tych pasów nie zapniemy lub, gdy nie zapnie ich osoba, która również z nami podróżuje.

Prelekcja była bardzo interesująca, uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach pokazowych oraz śmiało zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa.