„Bezpiecznie na wsi” – spotkanie z przedstawicielem KRUS

Data: Kwiecień 17, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Dla uczniów 0

„Bezpiecznie na wsi” – spotkanie z przedstawicielem KRUS

W dniu 16 kwietnia 2014 r. w odbyło się spotkanie z pracownikiem KRUS – Lesławą Gawęcką.  Poinformowała ona  zebranych uczniów o różnego rodzaju zagrożeniach wynikających z pracy w gospodarstwie rolnym. Ostrzegła  przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać dzieci podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza z ciągnikami i maszynami rolniczymi. Uczniowie uważnie słuchali ostrzeżeń i obiecali, że będą się do nich stosować.

Następnie poinformowała  o konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruch”. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Ma również poszerzyć wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika.

Magdalena Szyniec