,,Bezpieczny Tydzień ” w naszej szkole

Data: Grudzień 2, 2013 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje, Sukcesy, Wydarzenia 0

DSCN2136

W dniach 25.11.2013r.-29.11.2013r. w naszej placówce przeprowadzona została akcja „Bezpieczny Tydzień”, której koordynatorem była pedagog szkolny -Magdalena Szyniec. Hasłem przewodnim naszej akcji były słowa Klausa Neymana: „Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym”, zaś nutką przewodnią była piosenka pt. „Przepisowy ruch drogowy” zaprezentowana układem tanecznym przez uczennice klasy 3.

Działania dydaktyczne i wychowawcze dotyczyły całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Akcja „Bezpieczny Tydzień” dotyczyła działań dydaktycznych i wychowawczych związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa dzieci na drodze, na przejściach dla pieszych, podczas poruszania się na rowerze, w czasie podróżowania samochodem, jak również zagrożeniami bezpieczeństwa  psychicznego tj. agresja, przemoc, różnego rodzaju używki itp. Zostały realizowane zadania w ramach zorganizowanego konkursu wiedzy o ruchu drogowym oraz dwa konkursy plastyczne: „Bezpieczny plac zabaw” i „Bezpieczni na drodze”. Odbyły się dwa spektakle przedstawione przez Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa: „Oflajnowo” dla klas III-VI, oraz „Wielka ucieczka” dla klas I, II i przedszkola. Przeprowadzona została pedagogizacja w klasach IV-VI na temat „Dopalacze- prawdy i mity”. Zaszczycił nas swoją obecnością przedstawiciel PSP z Miechowa z prelekcją na temat „Bezpieczeństwo w okresie zimowym”. Na zakończenie akcji zostały ogłoszone wyniki konkursów i wręczone nagrody pocieszenia a uczniowie klasy 3 zaprezentowali przedstawienie:  „Uliczna gra , które było dla wszystkich uczestników zastrzykiem cennej wiedzy, z której wszyscy będą mądrze korzystać na co dzień.