Programy, akcje

Bezpieczny tydzień w naszej szkole

Data: Listopad 27, 2012 Autor: admin Kategorie: Programy, akcje 0

SDC14772

Dbając o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo uczniów ZSP w Książu Wielkim w dniach 12 -16.11.2012r. zorganizowany został „Bezpieczny Tydzień”. Do realizacji zostały zaplanowane działania zarówno dydaktyczne jak i wychowawcze, mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa, promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie pasji uprawiania sportu, rozwijania talentów oraz uwrażliwianie na drugiego człowieka.

Zaplanowanie działania na „Bezpieczny Tydzień” zostały zrealizowane.

I  Dnia 12.11.2012r. w poniedziałek został oficjalnie rozpoczęty „Bezpieczny Tydzień” przez pedagoga szkolnego. Przedstawiony został uczniom szczegółowy harmonogram przebiegu tygodnia oraz zaprezentowana została piosenka pt. „Bezpieczna droga” przez uczniów klasy VI. W poniedziałek również odbył się Konkurs Plastyczny w klasach IV – VI o następującej tematyce:

• „Bezpieczeństwo w domu, szkole, na ulicy”
  • „Promocja zdrowego stylu życia”
  • „Bezpieczeństwo w sieci”

Przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne przez pedagoga szkolnego w klasie II i III na temat „Bezpieczeństwo w domu, szkole, na ulicy” oraz „Bezpieczeństwa w sieci”. Zajęcia zakończone zostały wykonaniem pięknych plakatów o wspomnianej tematyce.

Plakaty wszystkich dzieci mogliśmy oglądać na naszych korytarzach szkolnych.

II 13.11.2012r. we wtorek odbył się „Test Bezpieczeństwa” w klasach I – III – część pisemna i ustna, na temat „Bezpieczeństwa w domu i na ulicy oraz zdrowego stylu życia”

We wtorek również przeprowadzona została pedagogizacja przez pielęgniarkę szkolną na temat „Zdrowego odżywiania i jego wpływu na organizm człowieka” dla uczniów Szkoły Podstawowej

1. W dniach 14.11. i 15.11.2012r. (środa i czwartek) odbyło się szkolenie dla dzieci z Przedszkola oraz uczniów Szkoły Podstawowej z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
  2. 16.11.2012r. (piątek), spotkaliśmy się wszyscy by podsumować przebieg całego Tygodnia. Zostały wręczone nagrody przez Panią Dyrektor uczniom, którzy wyróżnili się w Konkursie Plastycznym oraz w Teście Bezpieczeństwa. Na przypieczętowanie „Bezpiecznego Tygodnia” uczniowie z klasy VI przedstawili 7 Prawd Bezpieczeństwa, które każdy uczeń z pewnością zapamięta oraz zaprezentowali naszą dyżurną piosenkę pt. „Bezpieczna Droga”.

Nagrodę w Konkursie Plastycznym zdobyła:

I miejsce – Agnieszka Knapik –kl.VI

II miejsce – Malwina Dudzicz –kl.VI

III miejsce – Magdalena Florek –kl.VI

Wyróżnienie:

Aleksandra Pankowska –kl.IV

Barbara Kozik –kl.IV

Piotr Knapik –kl.IV

Wyróżnienie w Teście Bezpieczeństwa otrzymali:

Adam Szumerowski –kl.III

Emilia Pawlik –kl.II

Natalia Szwaczka –kl.I

To co przeżyliśmy w „Bezpiecznym Tygodniu”, działania jakie realizowaliśmy, były tylko częścią działań profilaktycznych Naszej Szkoły.

Nie poprzestajemy na dniu dzisiejszym i na mijającym tygodniu, zrobimy wszystko, by uczniowie ZSP czuli się w szkole bezpiecznie, by bezpieczne było ich zdrowie i życie.

Ponieważ działania profilaktyczne nie kończą się z końcem „Bezpiecznego Tygodnia”, dlatego też już we wtorek -20.listopada, przyjechał do nas Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa, po to by przedstawić dwa spektakle:

„Przygody smoka Emila” – dla dzieci z Przedszkola oraz z klasy      I    i II

„Oflajnowo” dla uczniów z klas III – VI

W piątek natomiast 23 listopada odbyło się szkolenie dla nauczycieli oraz pracowników ZSP z zakresu Pierwszej Pomocy Medycznej.

Życzymy naszym uczniom, by nie zapominali o zdrowym rozsądku i w życiu codziennym korzystali z cennych wskazówek, jakie przekazują specjaliści i ludzie, którzy chcą dla młodego człowieka jak najlepiej.

Niech podejmowane działania profilaktyczne będą zastrzykiem cennej wiedzy, z której uczniowie będą mądrze korzystać na co dzień.