Aktualności

  • Subskrybuj nas

Bezpieczny Tydzień

Data: Czerwiec 11, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Edukacja, Programy, akcje, Wychowanie, Wydarzenia 0

DSCN4459

„ Stop agresji, stop przemocy”

W dniach od 02.06.2014r. do 06.06.2014r. w naszej placówce przeprowadzona została akcja „Stop agresji, stop przemocy”, której koordynatorem była Magdalena Szyniec.  Hasłem przewodnim naszej akcji było motto:

„ Przemoc  jest straszna.

Przemoc to choroba.

 Okrutne czyny, czasem nawet słowa.

Ogarnia wszystkich winnych i bez winy.

Nie szukajmy zemsty, szukajmy przyczyny.”

Analizując przyczyny agresji i przemocy występującej wśród dzieci wzięliśmy pod uwagę najbliższe otoczenie uczniów i przedszkolaków, czyli rodzinę, szkołę, czynniki genetyczne, szersze środowisko i media. W związku z coraz częstszym problemem agresji i przemocy pragniemy rozwijać  uczucia empatii, współczucia i tolerancji oraz kształtować w sobie wzajemnie zdolności poznawania uczuć, radzenia sobie z przejawami negatywnych emocji zmieniając je w pozytywne.

Zadania jakie zostały zrealizowane to:

I.   –   każdy dzień tygodnia symbolizował inną barwę- uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele ubierali się w odpowiedni kolor ubrania:

  • poniedziałek – czarny,
  • wtorek – czerwony,
  • środa – niebieski,
  • czwartek – zielony,
  • piątek – biały.

II. –   konkurs tematyczny związany z przemocą i agresją:

  Klasy IV-VI- logo na koszulkę.

   Klasy I-III – plakat

   Przedszkole – konkurs plastyczny „Jesteśmy zgodni i radośni”

III.  – Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa

  „Nowy”- klasy III-VI

  „ Grymasy królewny Kasi” –klasy I,II i Przedszkole.

IV. – Prelekcja na temat: „ Jak sobie radzić z własną i cudzą agresją?” poprowadzona przez pedagoga  szkolnego Magdalenę Szyniec.

V. – Wizyta przedstawicieli PSP z Miechowa i prelekcja na temat: „ Agresja i przemoc skutkiem wielu wypadków”, pokaz sprzętu.

VI. – Wizyta przedstawicieli KPP z Miechowa i prelekcja na temat: „ Skutki i konsekwencje stosowania agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży.

Zwieńczeniem całej akcji było wypuszczenie w powietrze balonów, w których znajdowała się cała agresja i przemoc jaka była w nas dotychczas.

Nie poprzestajemy jednak na tygodniu walki z agresja i przemocą wśród dzieci, dokonamy wszelkich starań by wszyscy mięli świadomość jak ważna jest profilaktyka przeciwdziałania tym dwóm niebezpiecznym czynnikom.

 

Wyśli komentarz