Biwak w ramach innowacji „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH”

Data: Czerwiec 6, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

P1080550

W ramach innowacji pedagogicznej „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” realizowanej w naszej szkole uczniowie klasy V pod opieką nauczycieli p. E. Bałazy, p. E. Sychowskiej i p. M. Lewantowicz w dniach 25-26 maja zorganizowali biwak w Zespole Niepublicznych Szkół w Książu Wielkim. Dzięki uprzejmości dyrekcji „Szkoły na Zamku” mogliśmy korzystać z terenu wokół szkoły oraz jej wnętrza.

Biwak rozpoczął się o godz. 18.30, a zakończył o 8.00 następnego dnia. Podczas biwaku łączyliśmy naukę z zabawą. Atrakcją było oglądanie nieba późnym wieczorem przez teleskop, pieczenie kiełbasek na ognisku, wspólne oglądanie filmu oraz nocowanie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się musztra przeprowadzona wśród naszych uczniów przez starszych kolegów z liceum pod kierunkiem instruktora. Rodzice uczniów zapewnili nam pyszne kiełbaski na ognisko, napoje oraz pizzę. Mieliśmy również okazję zwiedzić wnętrza Zamku na Mirowie.
W sobotni poranek wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować naszą innowację podejmując różnorodne działania: wyjazdy do ciekawych miejsc, zajęcia w terenie, pokazy, przeprowadzanie doświadczeń i wyciąganie wniosków. Celem innowacji „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” jest wzbudzenie
i pogłębienie matematyczno – przyrodniczych zainteresowań uczniów, rozwijanie samodzielności i twórczego myślenia do rozwiązywania problemów.