Czas pożegnań i powitań. Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Data: Wrzesień 9, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

dyr

Wszystko się kończy, wszystko przeminie

I sen się przerwie – słodkie marzenie,

Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie

I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.

W tym roku to 3 września uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek. Kolejny rok szkolny  zapoczątkowała uroczysta msza święta, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne. O godzinie 9.00 nastąpiło właściwe spotkanie inaugurujące nowy rok szkolny. Był to dzień szczególny w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim, ponieważ żegnaliśmy przechodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Alicję Pagór. Nie obyło się bez wielu ciepłych słów i łez wzruszenia. Gorące podziękowania za wiele lat wspólnej pracy na rzecz szkoły złożyli – Wójt Marek Szopa, przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej oraz pracownicy obsługi.

Traktowałaś nas nie jak swoich podwładnych, ale jak partnerów do wspólnej pracy na rzecz młodego pokolenia. Byłaś czasami szczęśliwa i uśmiechnięta, czasami czymś bardzo zatroskana, ale zawsze pozytywnie nastawiona do wszystkich swoich współpracowników. Przez wiele lat byłaś naszym przewodnikiem i przyjacielem. Wszyscy czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy pracować razem z Tobą – mówiła – o odchodzącej pani Dyrektor Alicji Pagór –   Pani Marta Lewantowicz.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Pani Alicji za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce.

Nowy rok szkolny 2018/2019 inaugurowała po raz pierwszy Pani Dyrektor Edyta Sychowska, która przypomniała o rocznicy przypadającej 1 września oraz przywoła postać patrona naszej szkoły – ppłk. Juliana Malinowskiego, a także zapoznała zgromadzonych  z członkami Rady Pedagogicznej i ich przydziałem czynności. Po spotkaniu ogólnym uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zapoznali się z bieżącymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia pracy w szkole w tym roku.

Nowej Pani Dyrektor życzymy wielu sukcesów, dumy z osiągnięć uczniów, owocnej współpracy z kadrą pedagogiczna i pracownikami obsługi, a także satysfakcji z wykonywanej pracy pedagogicznej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim