„Drogi do wolności” – konkurs recytatorski

Data: Listopad 25, 2012 Autor: admin Kategorie: Konkursy 0

konkurs 036

Listopad to miesiąc ,w którym obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniu 20 listopada z tej okazji w bibliotece w Książu Wielkim odbył się konkurs recytatorski pt.”Drogi do wolności”.

Uczniowie Szkół Podstawowych z Gminy Książ Wielki wierszem uczcili miłość i honor do Ojczyzny. Organizatorami konkursu były Biblioteka Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Książu Wielkim. W konkursie brało udział 18 uczniów ze Szkół Podstawowych z Książa Wielkiego, Antolki i Książa Małego. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników konkursu Komisja przyznała:

I miejsce: Renata Gębka – Szkoła Podstawowa w Książu Małym, Paweł Szyniec  – Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim,

II miejsce: Martyna Michta – Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim,  Anna Strzelec – Szkoła Podstawowa w Antolce,

III miejsce: Malwina Dudzicz – Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim, Małgorzata Kwiecień – Szkoła Podstawowa w Książu Małym.

Nagrody dla uczestników ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Książu Wielkim.