Dzień Dziecka w DPS–ie w Miechowie

Data: Czerwiec 3, 2016 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wychowanie, Wydarzenia 0

P1110047

Dn. 01.06.2016r. klasa 2b wraz z wychowawczynią  Lidią Żurawską  odwiedziła DPS w Miechowie – gdzie pracują rodzice  jednego z uczniów. Dzieci mogły w nowo powstałym „Parku sensorycznym” podziwiać i doświadczać różnymi zmysłami otaczający nas świat, a także poznać chociaż w małej cząstce odkrywanie  świata przez ludzi niepełnosprawnych. Personel DPS-u oprowadzał nas i proponował dzieciom różne atrakcje związane z danym ogrodem. W Ogrodzie dotyku - rękami  i nogami dzieci odczuwały różne faktury podłoża  i  roślin, a także odgadywały nazwy schowanych w pudełku  przedmiotów. W Ogrodzie koloru – dzieci  rozbudzały  zmysł wzroku szukając i odkrywając kolory wśród roślin . W Ogrodzie Dźwięku – mogliśmy posłuchać dźwięku dzwonków wykonanych  z różnych materiałów m.in. drewnianych, ceramicznych, szklanych, blaszanych. Śpiewaliśmy  również wakacyjne  piosenki przy akompaniamencie gitary. W Ogrodzie zapachu – nasze  nosy szukały zapachów kwiatów i pędów, a w zgaduj zgaduli dzieci odgadywały zapachy schowane w szklanych fiolkach. W Ogrodzie smaku – dzieci nie mogły jeszcze doświadczyć tego zmysłu, gdyż drzewa jeszcze nie wydały owoców, ale za to Stoły smaku uczyniły to w zupełności. Upieczone  na ruszcie nad ogniskiem kiełbaski i słodkości sponsorowane przez rodziców uruchomiły wszystkie zmysły. Po zwiedzeniu ogrodów dzieci poszły na „Plac zabaw z urządzeniami do rehabilitacji”, a na koniec personel zorganizował dzieciom różne gry i zabawy. Uczniowie klasy 2b aktywnie, miło i wesoło spędziły ten jakże ważny dla nich dzień – DZIEŃ DZIECKA.