„Niech nam żyją nasze Mamy” – Dzień Matki w naszej szkole

Data: Maj 27, 2013 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

P5240392

” Niech nam żyją nasze Mamy ” – to jedna z wielu piosenek, którą zaśpiewały dzieci z okazji Dnia Matki. W dniu 24 maja 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawców przygotowali uroczystą akademię. Były życzenia, wiersze, piosenki i tańce dla wszystkich Mam. W inscenizacji mali aktorzy wierszem i piosenką złożyli życzenia swoim Mamom oraz podkreślili ważną rolę Mamy w rodzinie. Skoczna „Polka” w wykonaniu uczniów rozweseliła serce każdej Mamy.

Dam ci, mamo, słońca promień,

Dam ci, Mamo, szczęścia chwilkę,

Czarodziejski dam ci domek,

Bukiet kwiatów wraz z motylkiem.

Może bilet dam ci złoty

Do krainy szczęśliwości,

Gdzie trosk nie ma, a kłopoty

Zamieniają się w radości.

Chcę byś była uśmiechnięta

I przenigdy nie płakała,

A w dni zwykłe i od święta

Zawsze, Mamo, mnie kochała!

Oddam nawet swego misia,

By się rozweselił trochę …

Cztery słowa dam ci dzisiaj:

- Bardzo cię, Mamusiu, kocham!’’

Życzenia wszystkim zebranym paniom złożyła również pani dyrektor Alicja Pagór, życząc uśmiechu i dużo radości ze swoich pociech. Po uroczystej akademii odbyło się zebranie rodziców z wychowawcami klas w sprawie przewidywanych rocznych ocen w nauce i zachowaniu.