Aktualności

  • Subskrybuj nas

Dzień Patrona

Data: Listopad 13, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

P1060053

11 listopada 2014 roku w dniu Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Była to już dwunasta rocznica nadania naszej placówce imienia ppłk. Juliana Malinowskiego. O godzinie 900 uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się na Mszę Św. za ojczyznę do kościoła św. Wojciecha w Książu Wielkim. Następnie złożyliśmy kwiaty pod tablicą poświęconą Julianowi Malinowskiemu i udaliśmy się do auli szkoły, gdzie p. dyrektor Alicja Pagór powitała wszystkich gości. Głos zabrał wójt gminy p. Marek Szopa i przedstawiciel kombatantów p. Czarnecki.

Część artystyczną przedstawiły dzieci z klasy IV-tej i VI-tej. Nasi artyści wzruszyli publiczność piękną grą aktorów, recytacją i śpiewem pieśni patriotycznych. Uroczystość zakończyli najmłodsi uczniowie odtańczeniem krakowiaka w pięknych ludowych strojach.

Na zakończenie głos zabrała p. Maria Płonczyńska, która w imieniu kombatantów podziękowała dzieciom i nauczycielom za piękną uroczystość i uświetnienie swoją obecnością obchodów tego ważnego dla społeczności Książa święta. 

Tagi:

Wyśli komentarz