Aktualności

  • Subskrybuj nas

Gore Gwiazda Jezusowi…

Data: Grudzień 23, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

P1080465

       Piątek 22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Już od rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie i rodzice przygotowywali się do szkolnej wigilii. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, makowce, serniki. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców i rodziców łamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia .

O godzinie 10.00 rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwsi wystąpiły przedszkolaki. Grupa 5 – latków wierszem i piosenką przypomniała nam, że „idą święta”. Następnie uczestniczyliśmy w „Jasełkach” przygotowanych przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem swoich wychowawców. Młodzi artyści przedstawili krótką historię stworzenia świata przez Boga i zwycięstwo dobra nad złem. Swoje talenty uczniowie zaprezentowali wcielając się w rolę aniołów, diabłów, pasterzy i królów. Nie zabrakło oczywiście postaci Marii, Józefa i Dzieciątka. Taniec aniołów, popisy diabłów, śpiew kolęd oraz piękne stroje małych aktorów uatrakcyjniły przedstawienie.  Wszyscy poczuliśmy świąteczną, radosną atmosferę.

     Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Pani Alicja Pagór złożyła wszystkim świąteczne życzenia. W imieniu uczniów życzenia złożyła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Weronika Stankowska.

P1080509

   P1080508

P1080510

Tagi:

Wyśli komentarz