I Dzień Wiosny w naszej szkole

Data: Marzec 23, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Dla uczniów, Programy, akcje, Wychowanie, Wydarzenia 0

I DZIEŃ WIOSNY jako „Dzień pomocy  innym”

W dniu 21.03.2014r. w I Dzień Wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim został zorganizowany dzień profilaktyki pod hasłem „Dzień pomocy innym”. Koordynator akcji  Magdalena Szyniec  zorganizowała spotkanie integracyjne uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Książa Wielkiego i zaproszonych uczniów Szkoły Podstawowej z Książa Małego, w którym dzieci brały udział w:

-         loterii fantowej, z której dochód został przeznaczony do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z  Pomocą” dla Julii Agaty Kuc,

-        konkursie artystycznym „Moja Marzanna”,

-        dwóch spektaklach przedstawionych przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa:

• „Moda na nieuczenie się”,
  • „Małe co nieco tygryska”.

Podczas organizacji działań profilaktycznych zwrócono uwagę na potrzebę wspomagania i kształtowania pozytywnych cech dzieci w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, postaw kulturalnego i godnego zachowania. Szkoła jest miejscem, gdzie podejmuje się wiele działań, których głównym celem jest niesienie pomocy, a także wychowanie człowieka wrażliwego, otwartego na potrzeby innych ludzi.

„Dzień pomocy innym” był dla wszystkich uczestników dużym doświadczeniem oraz zastrzykiem cennych rad i wskazówek, jak warto pomagać i jak nie być nieczułym na ludzkie nieszczęście.