Ósmoklasiści na Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów Małopolski” w Krakowie

Data: Marzec 26, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wychowanie, Wydarzenia 0

IMG_5771

Jaki zawód wybrać? Kim zostać w przyszłości? To tylko niektóre z pytań jakie zadają sobie tegoroczni ósmoklasiści. Wychodząc naprzeciw tym wątpliwościom uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów Małopolski” do Krakowa w dniu 22 marca.

Wśród wielu ofert szkół średnich pojawiły się propozycje szkół licealnych, techników, branżowych I stopnia oraz szkół policealnych i specjalnych. Młodzież miała możliwość bliższego zapoznania się ze specyfiką poszczególnych szkół zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz planami dalszego kształcenia. Uczniowie oglądali atrakcyjne stanowiska przygotowane dla tegorocznych absolwentów, zadawali pytania, korzystali z ulotek informacyjnych, informatorów oraz mieli możliwość indywidualnej rozmowy z doradcami zawodowymi, nauczycielami i uczniami danej szkoły.

Mamy nadzieję, że uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat możliwości dalszej drogi kształcenia.