Kampania ,,Chrońmy dzieci przed dymem tytoniowym”

Data: Styczeń 10, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje, Wydarzenia 0

DSCN2621

W przedszkolu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w okresie od 01.10.2013r. do 31.12.2013r. miała miejsce akcja o tematyce: „Profilaktyka biernego palenia tytoniu”, której hasłem przewodnim było: „Chrońmy dzieci przed dymem tytoniowym”. Koordynatorem akcji była Magdalena Szyniec- pedagog szkolny, adresaci akcji to rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkola w Książu Wielkim. Program miał na celu dotarcie do rodziców i opiekunów ze świadomością jakie skutki niesie palenie papierosów w obecności dzieci. Koordynator akcji współpracowała z Państwową Inspekcją Sanitarną z Miechowa reprezentowaną przez Panią Ewę Lewińską.

Przeprowadzono następujące działania: ekspozycja plakatów na holu i przy wejściu przedszkolnym, rozdano ulotki i na bieżąco informowano rodziców i opiekunów o tym jak chronić dzieci przed dymem tytoniowym, dzieci z poszczególnych grup wykonały prace plastyczne dotyczące tematyki akcji.

Zwieńczeniem całej kampanii była wystawa prac plastycznych.