Klasowy konkurs wiedzy o mitologii greckiej ,,Z WIZYTĄ NA OLIMPIE”

Data: Marzec 9, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Dla rodziców, Dla uczniów, Edukacja, Konkursy, Wychowanie, Wydarzenia 0

IMG_20170306_103726

Uczniowie klasy V mieli okazję przekonać się, że spotkania z literaturą mogą przybierać niecodzienny charakter. Olimp zamiast szkolnych ław, uczniowie w rolach bogów greckich! Tak wyglądały zajęcia podsumowujące wiedzę uczniów o mitologii greckiej. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące bogów i herosów greckich oraz innych znanych postaci mitologicznych, a także przywoływali związki frazeologiczne wywodzące się z mitologii i definiowali ich znaczenie. Szkolne zmagania z mitami zamieniły się w konkurs Jeden z dziesięciu, a uczniowie udowodnili, że nie tylko poświęcili czas na przygotowanie odpowiednich strojów, ale również na naukę. Ciekawa forma konkursu wpłynęła na ogromne zainteresowanie i żywą reakcję ze strony uczestników. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie zwycięzcą został Maciej Kmera, drugie miejsce zajął Tomasz Jaźwiec, a na trzecim miejscu znalazła się Sylwia Walczyńska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!