Klasy czwarte z wizytą w mieście królów polskich

Data: Listopad 14, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN2559

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas IV a oraz IV b mieli okazję odwiedzić Kraków. 8 listopada, punktualnie o godzinie 8.00, autobus z grupą wycieczkową ruszył w kierunku królewskiego miasta.  Tym razem  wychowawcy klas – pani Agnieszka  Pluta i pan Mirosław Szumerowski  zaplanowali dla swych uczniów: spacer po Rynku Głównym,  wizytę w Teatrze Starym oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego. Tuż po przyjeździe do Krakowa grupa udała się na śniadanie, po czym ruszyła w kierunku Rynku Głównego. W Sukiennicach dzieci mogły obejrzeć wspaniałe stoiska z pamiątkami i wyrobami rękodzieła ludowego oraz zakupić pamiątki.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się  do Narodowego  Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej. Dzieci zwiedziły gmach teatru, a także wzięły udział w warsztatach aktorskich. Uczniom jednak najbardziej podobało się zwiedzanie najnowszej odsłony muzeum Starego Teatru w Krakowie – MICET (Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej). To eksperymentalna przestrzeń, w której można rozwijać wyobraźnię, wzajemnie się inspirować, sprawdzić swój twórczy potencjał.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego. Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać wystawę „dziedzictwo” – liczącą ponad sześćset obiektów rozlokowanych na dwóch piętrach muzeum o zakresie czasowym obejmującym ponad dziesięć stuleci. Wystawa w całości złożona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, najstarszej instytucji muzealnej w Polsce, to wielowątkowa opowieść o polskim dziedzictwie.

Wycieczka szlakiem małopolskiego dziedzictwa kulturowego zakończyła się około godziny 17.00. Małych podróżników – zmęczonych, ale zadowolonych – odebrali czekający już na nich na placu szkolnym rodzice.

W tym miejscu wychowawcy pragną serdecznie podziękować rodzicom uczniów: pani Magdalenie Banasiewicz oraz pani Aleksandrze Oczkowicz za pomoc w opiece nad dziećmi w trakcie wycieczki.