Aktualności

  • Subskrybuj nas

Kolorowa Wielkanoc

Data: Marzec 29, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN7844

                                                              Kolorowa Wielkanoc

Niech Zmartwychwstały Pan Jezus napełni serca miłością i pokojem.
Niech przemieni każdy smutek w radość,
każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.

         Święta Wielkanocne to bez wątpienia najważniejsze święta w chrześcijańskiej tradycji, które każdemu kojarzą się z wiosną, palmami, baziami, pięknie zastawionym stołem, kolorowymi pisankami oraz pysznymi babami i mazurkami. Święto Zmartwychwstania Chrystusa to czas niezwykły, gdyż niesie za sobą nadzieję i radość.

        Z okazji zbliżającej się Wielkanocy uczniowie klasy IV b wraz z ich starszymi kolegami – chórkiem dziewcząt z klasy V oraz chłopcom z klasy VI – przygotowali występ, w którym opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Tegoroczne przedstawienie było niezwykle kolorowe. Aula udekorowana została barwnymi chustami, dokoła znajdowało się mnóstwo kwiatów oraz palm. Na scenie pojawił się obficie zastawiony stół pełen słodkości, które przygotowano dla wszystkich widzów. Młodzi artyści wystąpili w ludowych strojach. Uwagę zwracały nie tylko recytowane przez uczniów wiersze, ale także świąteczny taniec i piosenki.

        Po występie pani dyrektor Alicja Pagór złożyła uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.

 

Tagi:

Wyśli komentarz