Konkurs języka niemieckiego ”űber DACH- Lānder mehr wissen”

Data: Czerwiec 11, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Konkursy, Sukcesy, Wydarzenia 0

IMG_20190517_122834

Dnia 17 maja 2019 roku odbyła się V edycja konkursu pt.:”űber DACH- Lānder mehr wissen”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. A. Malatyńskiego w Miechowie- Charsznicy.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych Unii Europejskiej oraz kształtowanie osobowości w duchu europejskim. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji w języku niemieckim na wybrany temat dotyczący Niemiec.

Uczniowie przedstawiali swoje tematy za pomocą prezentacji multimedialnych oraz plansz, map, plakatów czy zdjęć. Podczas prezentacji oceniana była wiedza, poprawność językowa i wymowa, różnorodność wykorzystanych pomocy, oryginalność oraz sposób wykonania prezentacji. Po zapoznaniu się komisji ze wszystkimi prezentacjami zostały ogłoszone wyniki.

I miejsce: Klaudia Iwańska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Książu Wielkim

II miejsce: Julia Podyma ze Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach

III miejsce: Kinga Szot ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Ziemi Miechowskiej w Janowicach

Wyróżnienie: Kacper Kobyłka ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Przybysławicach

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.