Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”

Data: Kwiecień 13, 2015 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Konkursy 0

SDC17439

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”

Celem Konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa , gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny zwrócono uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs miał za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy. Poprzez udział w konkursie uczestnicy dowiadują się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, na co zwrócić uwagę i kiedy należy zwrócić się o pomoc do służb ratowniczych.

Uczniowie z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego wzięli udział w wyżej wspomnianym Konkursie, który na terenie szkoły koordynowała p. Lucyna Błaszkiewicz-pedagog szkolny. Zaszczytne II miejsce zdobył uczeń klasy II – Konrad Kasprzyk. Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się w Starostwie Powiatowym w Miechowie dnia 9.04.2015 r. Serdecznie gratulujemy Konradowi i życzymy dalszych sukcesów.