Lekcja  w Zagrodzie Edukacyjnej „Pszczółki”

Data: Maj 2, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN8029

27 kwietnia 2018r. uczniowie klasy II i III z panią Magdaleną Szyniec i Jolantą Biedrzyńską udali się do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki” w Niezwojowicach. Była to wycieczka do gospodarstwa ekologicznego położonego w zaciszu poza zgiełkiem tłumu. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez pszczelarza, który w pracowni pszczelarskiej zaprezentował  narzędzia pasieczne m.in. ule, ramka pracy, sprzęt pasieczny, dokonali degustacji różnych odmian miodów i przy obrazie „Życie rodziny pszczelej w ciągu roku” wysłuchali napisanego wierszem opowiadania krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.

Uczestnicy wycieczki zrobili sobie samodzielnie świece z wosku pszczelego, którą zabrali do domu. Każdy otrzymał słoiczek miodu, samodzielnie ozdobił go etykietą z nazwą zagrody. Miłośnicy „Pana Tadeusza” mogli obejrzeć historię szlachty polskiej w 37 obrazach olejnych. W sali, która przypomina salę lekcyjną z dawnych lat dzieci uczestniczyły w swojej pierwszej lekcji pisania gęsim piórem, było przy tym wiele radości i zadowolenia.

Największą atrakcją wyprawy było samodzielne  pieczenie rogalików z przepisu pani Danusi oraz wspólna konsumpcja. W bardzo miłej i sympatycznej atmosferze wszyscy wspólnie spędzili czas zajęć edukacyjnych.

Była to bardzo pożyteczna i dająca mnóstwo przeżyć i nowych doświadczeń przygoda na łonie natury.