Lekcja z Leonardo da Vinci

Data: Październik 14, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN7267

Dnia 5 października 2017r. uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Jolantą Biedrzyńską i Magdaleną Szyniec odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Celem wycieczki była popularyzacja nowoczesnej nauki przez zabawę. Uczniowie uczestniczyli w wystawie, która składa się z wielu stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Patronem wystawy jest Leonardo da Vinci- twórca najpopularniejszego rysunku na świecie. Uczniowie mogli poznać postać włoskiego mistrza oraz ideę idealnych proporcji ludzkiego ciała. Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość stworzenia własnej, zindywidualizowanej postaci witruwiańskiej odpowiadającej jego sylwetce. Uczniowie i nauczyciele miło i ciekawie spędzili czas, wykorzystując nowoczesne i innowacyjne metody kształcenia.