Mikołajki w Teatrze Ludowym w Krakowie

Data: Grudzień 7, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

Mikołaj

Mikołajki w Teatrze Ludowym w Krakowie

O tym, że mikołajki w teatrze mogą być niezapomnianym przeżyciem, przekonali się w grudniowy poranek uczniowie naszej szkoły. Klasy czwarte spędziły dzień 6 grudnia w Teatrze Ludowym, oglądając przeniesioną na scenę ,,Królową Śniegu’’ – niezwykłą baśń Hansa Christiana Andersena, idealnie wpasowująca się w świąteczny klimat. Jak podkreślają twórcy spektaklu: Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To miedzy innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa.

Podczas przedstawienia mali widzowie mieli okazję wyruszyć w barwną podróż do krainy Królowej Śniegu. Wraz z Gerdą szukającą Kaya, swego przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw, odwiedzili eteryczną krainę kwiatów, bajkowy pałac Księżniczki i zmierzyli się ze złowrogimi zbójcami. Uczniów zachwyciły barwne kostiumy oraz dekoracje, a także niezwykłe efekty świetlne i dźwiękowe. Innych atrakcji również nie brakowało, gdyż po skończonym spektaklu dzieci żegnał Święty Mikołaj, rozdając im smakołyki.