Młodzi ekolodzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim na Bardzo Zielonej Szkole w Wysowej-Zdroju

Data: Czerwiec 17, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

20180608_094133

Młodzi ekolodzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim
na Bardzo Zielonej Szkole w Wysowej-Zdroju

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim w ostatnich dniach mieli okazję zapoznać się z pięknem Beskidu Niskiego, a umożliwił im to pięciodniowy pobyt w Wysowej-Zdroju. Wyjazd odbył się w dniach 4-8 czerwca i podczas całego turnusu małym wędrowcom towarzyszyła piękna pogoda.

W zielonej szkole uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klasy IV b (22 uczniów), do których dołączyła pięcioosobowa grupa z klasy IV a. Opiekę nad dzieci podczas wyjazdu sprawowała wychowawczyni klasy IV b – pani Agnieszka Pluta oraz dwoje rodziców: pani Magdalena Banasiewicz oraz pan Rafał Pawlik. Na miejscu natomiast przez cały czas grupie towarzyszył edukator, który przekazywał dzieciom wiedzę na temat form ochrony przyrody. Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach prowadzonych metodami aktywizującymi, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęciach ruchowych, plastycznychi parateatralnych. Gry i  zabawy odbywały się przede wszystkim na powietrzu –  w ogrodzie przy pensjonacie lub w pięknym parku zdrojowym, gdzie można było za darmo skosztować tamtejszych leczniczych wód mineralnych. Dzieci miały okazję odbyć piesze wycieczki na Górę Jawor, czyli świętą górę Łemków z prawosławną cerkwią i cudownym źródłem, a także wejść na Kozie Żebro. Wzięły również udział w lekcji jazdy konnej. Jeden dzień natomiast został poświęcony na wycieczkę autokarem po okolicy. Uczniowie zwiedzili m. in. Zagrodę Maziarską w Łosiu oraz Skansen Pszczelarski w Stróżach. Zorganizowano także dyskotekę i ognisko.

Do domów dzieci  wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i już planują przyszłoroczny wyjazd.