Aktualności

  • Subskrybuj nas

Na pienińskich szlakach

Data: Wrzesień 22, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSC_1705

             16 września był dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim dniem długo wyczekiwanym, gdyż odbyła się wtedy pierwsza wycieczka w roku szkolnym 2019/2020. Na wyjazd w Pieniny zgłosiło się wielu chętnych. Ostatecznie w górskiej wyprawie wzięło udział  53 uczniów z klas: IV, V , VI a oraz VI b. Towarzyszyło im sześcioro opiekunów – panie: Urszula Szumerowska, Joanna Wiorek, Grażyna Cież, Agnieszka Pluta oraz panowie – Mirosław Szumerowski i Mariusz Szumerowski. Autokar oraz bus ruszyły z placu szkolnego punktualnie o godzinie 6.00. Droga przebiegła sprawnie, a pogoda sprzyjała podróżującym.

            O godzinie 10.00, tak jak planowano, uczniowie rozpoczęli spływ Dunajcem. Podróż na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Był to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany przez wielu punkt wycieczki. Piękne widoki zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć z flisakami.
Po dotarciu do Szczawnicy i spaceru promenadą cała grupa udała się na obiad do pobliskiej restauracji. Następnym punktem zwiedzania był wąwóz Homole. Jego dnem prowadzi wygodna ścieżka (zielony szlak turystyczny) do Jaworek, którą z łatwością pokonali uczniowie.

            Wycieczka krajoznawczo-turystyczna zakończyła się późnym wieczorem. Młodych podróżników – zmęczonych, ale zadowolonych – odebrali czekający już na nich na placu szkolnym rodzice.

 

Wyśli komentarz