Nasi uczniowie na planie filmowym

Data: Marzec 22, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN7826

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas I-III z paniami: Lidią Żurawską, Magdaleną Szyniec i Ewą Polanowską  wzięli udział w wycieczce do Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Odbyło się tam interaktywne widowisko telewizyjne z udziałem dzieci. Wszyscy mogli się przekonać, że studio filmowe to takie miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści. Uczniowie wcielili się w role filmowych bohaterów lektury pt. „Szewczyk Dratewka” i mogli przeżywać niesamowite przygody. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu, jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec oraz zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska.

Była to wspaniała przygoda z kulturą i niezapomniana lekcja języka polskiego- tworzenie lektury z udziałem uczniów. Powstały film będzie można oglądać wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi.