Aktualności

  • Subskrybuj nas

Nasza mała ojczyzna

Data: Październik 17, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN2475

O tym, jak dużo do zaoferowania ma dla zwiedzających najbliższa okolica przekonali się ostatnio uczniowie klas IV a i IV b.  11 października wybrali się oni wraz z wychowawcami – panią Agnieszką Plutą oraz panem Mirosławem Szumerowskim – do Miechowa, gdzie zwiedzili dworek Tadeusza Kościuszki, odwiedzili Dom Pracy Twórczej im. Stefana Żechowskiego, a także Galerię ,, U Jaksy’’ oraz Bazylikę Grobu Bożego.

Po przyjeździe do Miechowa uczniowie udali się najpierw do nowo odrestaurowanego drewnianego dworku ,,Zacisze’’ z XVIII wieku, gdzie przywitał ich kustosz. Grupa mogła wysłuchać opowieści o historii dworku, obejrzeć przedmioty codziennego użytku, którymi dawniej się posługiwano, a także pospacerować po ogrodzie rozciągającym się wokół zabytkowego budynku.
Uczniom wystrój dworku bardzo przypadł do gustu. Dzieci były zadziwione, że tak piękny obiekt znajduje się w ich okolicy.

Następnie, po pożegnaniu z kustoszem dworku, uczniowie wraz z opiekunami  odwiedzili się Galerię Stefana Żechowskiego.  Pan Paweł Olchawa przygotował dla uczniów specjalny film pokazowy na temat malarstwa abstrakcyjnego. Opowiedział dzieciom także o dziełach zgromadzonych
w Galerii. Młodzi zwiedzający chętnie wskazywali obrazy, które im się najbardziej podobały
i odpowiadali na pytania prowadzącego.

To nie był ostatni tego dnia kontakt uczniów z malarstwem, gdyż pani Krystyna Olchawa zaprosiła uczniów do Galerii ,,U Jaksy’’. Pokazała również dzieciom pomnik Macieja Miechowity oraz oprowadziła grupę po Bazylice Grobu Bożego. Dzieci chętnie słuchały opowieści i udzielały odpowiedzi na pytania, tym bardziej, że dla najbardziej aktywnych uczniów przygotowano nagrody książkowe.

Tagi:

Wyśli komentarz