Odkrywanie Solilandii i rejs po Wiśle

Data: Październik 20, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia 0

DSCN6259

Dnia 13 października 2014r. uczniowie klasy 1“b” ze swoją wychowawczynią Panią Lidią Żurawską i Panią Magdaleną Szyniec udali się na wycieczkę do Wieliczki do kopalni soli oraz pod wzgórze Wawelskie. Dzieci na trasie zwiedzania spotkały wiele bajkowych postaci. Poznali strażnika wielickich tajemnic Skarbnika, odkryli ślady smoka Solonia, spędzili wesoło czas bawiąc się z solnym skrzatem Soliludkiem. Po zakończeniu wyprawy wszyscy uczestnicy wycieczki popłynęli w podróż statkiem po Wiśle, podczas której podziwiali piękne zakątki Krakowa i odwiedzili Smoka Wawelskiego.Wycieczka ta pozwoliła odkryć w dzieciach pokłady kreatywności i spędzić razem aktywnie wspólny czas. W programie zwiedzania była chwila na czytanie fragmentów książki „Solilandia – Pamiętnik Wielickiego Skrzata” pod patronatem fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Na zakończenie wszyscy mali odkrywcy uroczyście otrzymali Dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii.

Tagi: ,