Aktualności

  • Subskrybuj nas

Czad i ogień

Data: Grudzień 17, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

IMG_20171212_095140

CZAD – NIE WIDAĆ, NIE SŁYCHAĆ, NIE CZUĆ!   

         Pożar i zatrucie tlenkiem węgla szczególnie w sezonie grzewczym to bardzo realne zagrożenia. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Miechowa w dniu 12 grudnia przeprowadzili u nas w szkole prelekcję dla uczniów klas IV – VII pt. „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić.
Tematyka jaką poruszyli strażacy podczas spotkania z dziećmi i nauczycielami dotyczyła również: zagrożeń w okresie zimowym tj. silne mrozy, zamarznięte akweny, bezpieczeństwo podczas spędzania ferii zimowych, bezpieczeństwo i zasady użycia fajerwerków w noc sylwestrową, bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrycznych. Strażacy w fachowy i jednocześnie zrozumiały sposób uświadomili uczniom jak tragiczne mogą być skutki niewłaściwego ogrzewania mieszkań, domów, do czego prowadzą wadliwe lub uszkodzone instalacje grzewcze. Przypomnieli zasady postępowania w przypadku pożaru i zatrucia tlenkiem węgla.

         Uczniowie zobaczyli również strażaka w pełnej gotowości do akcji ratowniczej. Mogli obejrzeć oraz przymierzyć niektóre części jego stroju. Chętni uczniowie mieli możliwość przekonania się jak ciężka jest butla z tlenem, którą dźwiga strażak na swoich plecach podczas akcji, jak również mogli założyć hełm strażacki i sprawdzić tym samym jego wagę. Dzięki prezentacji multimedialnej, zobaczyliśmy jak w praktyce wyglądają akcje ratownicze.          Strażacy uświadomili nam realne zagrożenia, wszyscy będziemy teraz bardziej dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Wyśli komentarz