Ortografia polska – lekcja z aktorami

Data: Marzec 24, 2018 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

IMG_20180320_082432

ortografia

Nietypowa lekcja ortografii w naszej szkole miała miejsce 20 marca. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim zawitali aktorzy z Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK.

Krakowska grupa artystyczna przygotowała dla uczniów specjalny program zatytułowany  Ortografia polska. Zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni. Aktorzy w interesujący sposób przypomnieli oglądającym zasady ortograficzne. Pełne humoru przedstawienie zaciekawiło uczniów, tym bardziej, że artyści zaprezentowali także swoje talenty muzyczne. Młodzi widzowie doskonale bawili się, słuchając ortograficznych piosenek. Wielką radość sprawiła im również możliwość wystąpienia na scenie wraz z aktorami – uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, uzupełniając przed publicznością krótkie dyktanda.

Pogram artystyczny został przygotowany na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja ortografii pomoże uczniom w ich zmaganiach z pisownią polską.