PODRÓŻ W WSZECHŚWIAT WIEDZY O KOSMOSIE!!!

Data: Kwiecień 10, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Dla uczniów, O nas, Przedszkole, Spotkania, Wydarzenia 0

DSCN3382

W dniach 7 i 9 kwietnia 2014r. naszą placówkę odwiedziło Objazdowe planetarium Quasar.

Swą ofertą skierowaną dla przedszkolaków jak i uczniów klas I-VI, połączyli  naukę i rozrywkę wykorzystując nieszablonowe, multimedialne narzędzia dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych: fizyki z astronomią, geografii oraz przyrody.

Przyświecało nam motto: „Gwiazdy świecą wszystkim dzieciom”.

Porywające wizualizacje trudnych naukowych zagadnień w środowisku jak najbardziej zbliżonym do naturalnego – pod kopułą sferyczną – której wewnętrzna konstrukcja oddaje rzeczywistość nieboskłonu dostarczyły wszystkim wielu wrażeń.

Przedszkolaki i uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w imponującym formacie 3D: Droga Mleczna, Gwiazdowy Pył, Gwiazdy, Planety, Galaktyki – zanurzyli się w przestrzeni kosmicznej i rozbudzili w sobie wyobraźnię odkrywcy – Uczymy się – bawiąc!

Materiały wykorzystane w projekcjach opracowane są przez NASA, ESA, Space Telescope Science Institute, National Space Center UK oraz inne światowe centra naukowe, które gwarantują rzetelność informacji zgodnych z obecnym stanem wiedzy i nauki.
Tematyka seansów wpisuje się w ramy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie wymienionych przedmiotów.