Aktualności

  • Subskrybuj nas

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Data: Kwiecień 10, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności 0

IMG_20170406_092352

Nasi uczniowie laureatami XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego!

Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Poeci dzieciom’’ – organizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie – pozwolił naszym uczniom na zaprezentowanie talentów
w dziedzinie sztuki deklamacji. Młodzi artyści do występu przygotowywali się od paru tygodni. W dniu 6 kwietnia 2017 roku szóstka reprezentantów naszej szkoły udała się do Szkoły Podstawowej w Pojałowicach i wzięła udział w XIV edycji konkursu recytatorskiego.

Klasy I-III reprezentowały uczennice: Zofia Szwej, Aleksandra Florek i Zuzanna Mucha. Natomiast z klas IV-VI do konkursu przystąpiły: Kinga Uchto, Weronika Chabasiewicz oraz Kinga Domagała. Wszystkim małym artystom udało się doskonale zaprezentować. Jak podkreślają organizatorzy: Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko ze względu na ilość szkół i uczestników, ale również na niezwykłą atmosferę panującą podczas prezentacji małych artystów.

Mimo licznej konkurencji reprezentantom naszej szkoły udało się zwrócić na siebie uwagę jury.  Uczennica klasy III a – Zofia Szwej zdobyła wyróżnienie za wiersz Słoń Trąbalski Juliana Tuwima. W kategorii klas starszych doskonale zaprezentowała się Weronika Chabasiewicz (klasa IV), która zajęła I miejsce, recytując Włos Jana Brzechwy. Także Kinga Domagała (klasa VI), wcielając się w rolę księżniczki z utworu Kornela Makuszyńskiego O księżniczce zamienionej w kobyłę, zyskała uznanie komisji i została nagrodzona III miejscem.

Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Wyśli komentarz