PROGRAMY PROFILAKTYKI ANTYNIKOTYNOWEJ „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” I „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

Data: Czerwiec 8, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, O nas, Programy, akcje, Wychowanie, Wydarzenia 0

DSCN6836

W naszej szkole w roku szkolnym 2016/2017 został zrealizowany program edukacji antynikotynowej -„Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców oraz program „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla uczniów klas IV-VI. Koordynatorem  prowadzącym te programu była pani Magdalena Szyniec. Celem programów jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Programy zostały zrealizowane poprzez różnorodne formy :

-pięć zajęć warsztatowych przeprowadzonych (według gotowych scenariuszy) w klasach I-III i IV-VI,

-projekcje filmu,

-prelekcje, pogadanki, prezentacje,

-układanie i rozwiązywanie krzyżówek tematycznych, quizów itp.

Zwieńczeniem programu był konkurs pt. „Jestem na anty dla nikotyny”, w którym nagrody uzyskali następujący uczniowie:

• Julia Grojec
  • Julia Markowicz