Projekt unijny „Równy start w przyszłość”

Data: Wrzesień 3, 2012 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje 0

DSC01575

W dniu 3 września 2012 roku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z projektu „Równy start w przyszłość” realizowanego w ramach programu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych”. Celem projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju ucznia, zminimalizowanie specyficznych trudności w uczeniu się. W projekcie będzie uczestniczyć 30 uczniów klas I – III, w tym 15 dziewcząt i 15 chłopców.

Będą realizowane zajęcia dla:

• uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,
  • uczniów z wadami postawy (gimnastyka korekcyjna),
  • uczniów z wadami wymowy (zajęcia logopedyczne).

W zajęciach wyrównawczych z matematyki będzie uczestniczyć 17 uczniów, w zajęciach wyrównawczych z języka polskiego 15 uczniów. W gimnastyce korekcyjnej będzie brało udział 15 uczniów, a w zajęciach logopedycznych 8 uczniów.

Zajęcia w projekcie będą prowadzone przez następujących nauczycieli:

Jolanta Biedrzyńska – klasa I (zajęcia wyrównawcze)

Danuta Solarz – klasa II (zajęcia wyrównawcze)

Ligia Ginter – klasa III (zajęcia wyrównawcze)

Irena Szałas – gimnastyka korekcyjna

Anna Kopeć – zajęcia logopedyczne