Aktualności

  • Subskrybuj nas

Przedszkolaki w bibliotece

Data: Luty 5, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Przedszkole 0

IMG_20190204_102312

           W dniu 4 lutego 4- latki odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka Maria Miś opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na nowo założono kartę wychowawczyni, dzieci wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu.

Na zakończenie spotkania, pani bibliotekarka przypomniała dzieciom, jak należy dbać o książki i przeczytała bajeczkę. Przedszkolaki podziękowały za wizytę i obiecały, że wkrótce odwiedzą bibliotekę z rodzicami.

                                                                                                                 Barbara Smagłowska

 

Wyśli komentarz