Aktualności

  • Subskrybuj nas

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

Data: Październik 14, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności 0

DSCN9675

                 Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim  miały w tym roku wyjątkowy charakter, były bowiem połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Wśród uczestników uroczystości był wójt gminy Marek Szopa, nauczyciele, uczniowie szkoły oraz rodzice dzieci.

Przed złożeniem ślubowania i pasowaniem na uczniów dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym przygotowanym wraz z wychowawczynią Magdaleną Szyniec i uczennicami klasy 7. Pierwszoklasiści musieli zdać egzamin przed szkolnymi duszkami i udowodnić im, że zasługują na miano uczniów. Gdy udało im się przejść wszystkie zadania i wypić eliksir mądrości (sok z cytryny) oraz połknąć tabletkę wiedzy (cukierek tik-tak) złożono ślubowanie. Uczniowie ślubując na sztandar  Szkoły Podstawowej  im. ppłk. Juliana Malinowskiego zgodnie mówili, że będą dobrymi uczniami i kolegami, że będą słuchać i szanować nauczycieli, będą dobrymi Polakami, kochającymi Ojczyznę.

Następnie nadszedł czas na uroczyste pasowanie na ucznia. Pani dyrektor Edyta Sychowska dokonała uroczystego pasowania na uczniów, poprzez dotknięcie lewego ramienia kolorowym ołówkiem. Wszyscy pierwszoklasiści na rozpoczęcie szkolnej przygody otrzymali  dyplomy  i upominki wręczone przez rodziców.

Uroczystość była także okazją do podziękowań nauczycielom za ich trud włożony w wychowanie i edukację dzieci. Uczniowie klasy II z wychowawczynią Justyną Rosół przygotowali wiersze i piosenki, w których podziękowali nauczycielom za trud i poświęcenie w swoją pracę. W humorystycznych wierszach przedstawili anegdoty szkolne, a na koniec jedna z uczennic wcieliła się w rolę nauczycielki i pięknie wyrecytowała wiersz.

Był to dzień bardzo uroczysty i wyjątkowy. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na nowym etapie edukacji, a wszystkim  nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze, najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości oraz cierpliwości.

 

Wyśli komentarz