Strażak-Ratownik-bezpieczne rady dla dzieci

Data: Czerwiec 23, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wychowanie, Wydarzenia 0

IMG_20190614_110015

W ramach współpracy z rodzicami 14.06.2019r. klasa II gościła Pana Marcina Nowaka-tatę Zosi .

Pan Marcin jest strażakiem, a także ratownikiem medycznym. W ten przedwakacyjny czas przybliżył i przypomniał dzieciom kilka bezpiecznych rad, których nigdy nie za wiele, dotyczących m.in.: wody, przebywania na słońcu, wzywania ratowników i związanych z tym procedur, oraz udzielania pierwszej pomocy.

Najpierw była teoria-przypomnienie wiadomości. Potem najważniejszy punkt programu czyli-udzielanie pierwszej pomocy w praktyce.

Dzieci z zainteresowaniem  przyglądały się  i praktyczne  próbowały swoich sił na fantomach.

Spotkanie trwało 2 godziny .

Być może ta lekcja  przyczyni się w przyszłości do uratowania ludzkiego  życia.