Święto Niepodległości, Święto Patrona Szkoły

Data: Listopad 14, 2016 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN9965

11 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości i Święto Patrona Szkoły ppłk. J. Malinowskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Św. Wojciecha w Książu Wielkim. Po Mszy Św. złożono kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej oraz pod pamiątkową tablicą poświęconą ppłk. Julianowi Malinowskiemu. Dalszy przebieg uroczystości miał miejsce w auli szkolnej. Dyrektor szkoły Pani Alicja Pagór powitała wszystkich uczestników uroczystości, w swoim wystąpieniu przypomniała o znaczeniu niepodległości dla Polaków. Przemówienie z okazji Święta Niepodległości wygłosili również: Wójt Gminy w Książu Wielkim Pan Marek Szopa oraz Pan Zygmunt Daszkiewicz. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili część artystyczną pod hasłem „Kocham Cię Polsko za Twą przeszłość sławną, Kocham Cię Polsko za przyszłość Twą jasną…” poświęconą Ojczyźnie. Uczniowie z zaangażowaniem recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Uroczystość uświetniły „Krakowiakiem” sześciolatki. Podsumowaniem był wspólny śpiew partyzanckiej piosenki „Ułani, ułani…” przez wszystkich uczestników uroczystości.