Uroczyście ślubujemy… – Dzień Edukacji Narodowej

Data: Październik 19, 2019 Autor: admin Kategorie: Samorząd Uczniowski 0

IMG_20191011_095404375

Uroczyście ślubujemy… – Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2019 roku – w Dzień  Edukacji Narodowej – w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści na apelu, pod kierownictwem p. Magdaleny Szyniec, śpiewali piosenki o szkole, recytowali wierszyki i widać po nich było, że cieszą się z bycia pierwszoklasistami. Ich występowi  towarzyszyły gromkie oklaski ze strony oglądających go starszych koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz rodziców.

Po przedstawieniu na scenie zaprezentowała się klasa druga. Starsi o rok koledzy przywitali pierwszaków wieloma pięknymi piosenkami o szkole. Po występie klasy drugiej, przygotowanym przez p. Justynę Rosół i p. Monikę Łabęcką, przewodnicząca szkoły – Aleksandra Kozioł – odczytała przysięgę dla pierwszoklasistów. Za każdym razem z radością odpowiadali: Ślubujemy! Na koniec Pani Dyrektor, Edyta Sychowska, pojawiła się  na scenie z symbolicznym ołówkiem, aby pasować pierwszą klasę na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po uroczystym zaprzysiężeniu pierwszaki otrzymali słodki poczęstunek.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wszystkim Nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim  życzymy, aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem. Niech zawsze towarzyszą Wam pogoda ducha, niegasnąca energia i satysfakcja z wychowywania młodych pokoleń.