Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Data: Czerwiec 26, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

Zdjecie1

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim poprzedziła Msza Święta, sprawowana przez księdza kanonika Edwarda Nowaka. Uczestniczyli w niej rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Marek Szopa, Wójt Gminy Książ Wielki oraz ksiądz proboszcz Edward Nowak.

Pani dyrektor Edyta Sychowska podsumowała pracę za miniony rok szkolny. W swoim wystąpieniu poinformowała, że wszyscy uczniowie (198) otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki  w nauce o czym świadczy średnia ocen w szkole 4,38. Aż 46 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Dobra była również frekwencja wynosząca 90,58%. Pani dyrektor szczególnie wyróżniła dwie absolwentki szkoły, które ze znakomitymi wynikami ukończyły ósmą klasę. Kinga Dudek  z egzaminu z matematyki uzyskała wynik 100%, a jej średnia ocen  jest najwyższa w szkole i wynosi 5,66. Natomiast Klaudia Iwańska jako jedyna zdawała egzamin z języka niemieckiego ze świetnym wynikiem 93%.

W swoim wystąpieniu pan wójt Marek Szopa zacytował rzymskiego filozofa Senekę, który już dwa tysiące lat temu stwierdził, że ,,uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Życzył uczniom i nauczycielom dobrego wypoczynku na wakacjach. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Chabasiewicz podziękowała Dyrekcji i wszystkim nauczycielom za trud i cierpliwość i życzyła absolwentom, aby odważnie podejmując kolejne wyzwania, nie zapomnieli o swojej szkole. Uczniowie klasy ósmej przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy pani Urszuli Szumerowskiej. Motywem przewodnim była droga, którą absolwenci przebyli od klasy pierwszej. Podziękowali nauczycielom i rodzicom, którzy zawsze ich wspierają w drodze ku dorosłości. Pani dyrektor życzyła, aby ich drogi były proste i spotykali na nich tylko dobrych ludzi. Kierunek niech wyznaczają drogowskazy z hasłami umieszczone w dekoracji. Kiedy zabrzmiała piosenka ,,Do widzenia przyjaciele” w oczach większości zebranych pojawiły się łzy.

Siódmoklasiści pod kierunkiem pani Marty Lewantowicz pożegnali swoich starszych kolegów w imieniu całej społeczności szkolnej, wręczając im drobne upominki.

Życzymy absolwentom naszej szkoły, aby nigdy nie ustawali w poszukiwaniu nowych, nieodkrytych dróg…