V MAŁOPOLSKIE DNI PROFILAKTYKI ZDROWIA

Data: Październik 16, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje, Wydarzenia 0

IMG_20190926_085050

V MAŁOPOLSKIE DNI PROFILAKTYKI ZDROWIA

pod hasłem: „ Promocja i profilaktyka zdrowotna w Małopolsce”

W sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Szpital św. Anny w Miechowie zorganizował V Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia.
Uczniowie z klasy VII i VIII wraz ze swoimi opiekunami p. L. Błaszkiewicz oraz p. M. Ozga, uczestniczyli w takim dniu 26 września.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali specjalistów, którzy w prosty i zrozumiały dla młodego człowieka sposób opowiadali min. o skutkach zażywania środków psychoaktywnych, alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. Wspominali o uzależnieniach behawioralnych i stanu jakim jest depresja, jako skutek pewnych działań i nieprzemyślanych decyzji. Ciekawym zagadnieniem poruszonym w tym dniu był temat transplantologii, jako daru życia, o której tak mało się mówi a tak wiele znaczy.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonych prelekcji, młodzi ludzie zostali skłonieni do refleksji i własnych przemyśleń nad swoim postępowaniem i życiem. Uwrażliwieni na temat rozsądnego gospodarowania swoim zdrowiem i mądrym podejmowaniem decyzji, które często mogą mieć kluczowe znaczenia dla zdrowia i życia człowieka.
Dzień pełen ciekawych prelekcji i wydarzeń, który podkreślał, jak ważna jest świadomość towarzyszących nam zagrożeń oraz okazji do budowy i wzmacniania zdrowia.