Wspólne wędrowanie – zwiedzamy Tarnowskie Góry

Data: Październik 17, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

IMG_20171007_153812

Już za tradycję klasy IV b można uznać wycieczki integracyjne. Tym razem w sobotę – 7 października – uczniowie wraz z rodzicami oraz rodzeństwem wybrali się do Tarnowskich Gór. Do wspólnego zwiedzania zaproszono także wychowawców – panią Lidię Żurawską oraz panią Agnieszkę Plutę. Organizator wycieczki – pan Dariusz Rędziak doskonale zaplanował czas dla małych wędrowców i ich rodziców.

Pierwszym punktem wycieczki był największy park trampolin na Śląsku, czyli JUMPCITY.  Dzieci bawiły się doskonale. Do swojej dyspozycji miały: olbrzymi basen z gąbkami, największą trampolinę sportową na południu Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów oraz arenę do zbijaka. Godzina powietrznej zabawy bardzo szybko minęła i grupa udała się w dalszą wędrówkę.

Po wspólnym posiłku nadszedł czas na zwiedzanie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego ,,Parku w Reptach i Doliny Dramy’’ i znajdujących się w nim dwóch szybów  Sztolni Czarnego Pstrąga. Niewątpliwie najbardziej ekscytującym punktem wycieczki była podziemna trasa turystyczna biegnąca pomiędzy wspomnianymi szybami, którą pokonuje się łodziami.  Ten najdłuższy podziemny szlak wodny w Polsce został niedawno wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ostatni punkt wycieczki również okazał się niezwykle ciekawy. Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach rozpoczęto od  wirtualnej wycieczki po kopalni i jej dziejach. Po obejrzeniu filmu uczniowie i rodzice, słuchając opowieści przewodnika, wędrowali krętymi korytarzami kopalni i szukali śladów gwarków pracujących tam przed wiekami.

Po całym dniu wrażeń –  około godziny 20.00 – zmęczona, ale bardzo zadowolona z wycieczki grupa dotarła z powrotem do Książa Wielkiego.