WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK CHOINKOWYCH W MIECHOWIE

Data: Październik 31, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia 0

P1030519

27 października mimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków  udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Decora”  w Miechowie. Zwiedzanie zakładu dzieci rozpoczęły od pomieszczania nazywanego „dmuchalnia”, w którym ze szklanych rurek różnej długości i grubości podczas dmuchania i formowania szkła otrzymuje się zaplanowany wcześniej kształt bombki. Następnie dzieci udały się do „srebrzalni”, gdzie każda bombka uzyskuje srebrny podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Kolejnym etapem zwiedzania była wizyta w pomieszczaniu, w którym zespół dekoratorów nadawał bombkom unikatowy wygląd. Ostatnim etapem produkcji była „pakowalnia” , gdzie gotowe bombki trafiały do swoich opakowań. Największą atrakcję dla przedszkolaków stanowiły jednak warsztaty plastyczne, podczas których każde dziecko miało okazję własnoręcznie ozdobić swoją bombkę. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.