Aktualności

  • Subskrybuj nas

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Data: Maj 20, 2014 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN6766

W dniu 16 maja bieżącego roku o godz. 8.00 uczniowie klasy IV, V i VI wraz z nauczycielami Pania Martą Lewantowicz, Panią Urszulą Walczak, Panią Elżbietą Bałazy i Panią Urszulą Szumerowską pojechali na wycieczkę do Bochni. Głównym celem naszej wycieczki była Kopalnia Soli Bochnia. Zanim udaliśmy się do kopalni odwiedziliśmy Muzeum Motyli ARTHROPODA , w którym zobaczyliśmy bogatą kolekcję motyli składającą się z 4774 okazów. Zbiór muzeum prezentuje systematyczny przegląd motyli dziennych i nocnych podzielonych według rodzin, rodzajów występujących na wszystkich kontynentach świata:

735 motyli Australii i Oceanii,

1573 motyli Ameryki Środkowej i Południowej,

425 motyli Ameryki Północnej i Europy,

533 motyli Afryki,

1508 motyli Azji.

W muzeum zobaczyliśmy różnorodność motyli, dowiedzieliśmy się o ciekawych zdolnościach, sposobach zabezpieczenia przed drapieżnikami, sposobach przetrwania, a także funkcjonowaniu w różnych miejscach świata. W muzeum jest wiele unikalnych okazów, ćma nie musi być szara, motyl może być liściem, sową, bądź tygrysem.

Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli Bochnia. Zwiedzaliśmy Podziemną Trasę Turystyczną. Poznaliśmy historię powstawania soli oraz najstarszej kopalni w Polsce. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca górników i jakie niosła ze sobą niebezpieczeństwo. Zwiedzanie uatrakcyjniały animacje multimedialne przenoszące turystów w czasy średniowiecza. W kopalni mogliśmy również zjeżdżać na zjeżdżalni, grać w piłkę oraz odpocząć i posilić się. Mieliśmy również okazje przejechać się kopalnianą kolejką.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy MC Donalds, gdzie wszyscy zjedliśmy ciepły posiłek. Do Książa Wielkiego wróciliśmy o godz. 19.00. Do domów rozeszliśmy się w dobrych, pogodnych nastrojach.

Tagi:

Wyśli komentarz